POĎ SO MNOU DO KENE!

Bez komentárov

Chcel by si sa pozrieť do Afriky ale bojíš sa do toho ísť sám? Chcel by si vidieť Veľkú 5 a preháňať sa medzi divokými africkými slonmi? Vidieť The Great Migration, kedy státisíce zvierat migruje z Tanzánie do Keni za potravou a vodou? Vyvaliť sa s drinkom v ruke na jednej z najkrajších pláží Afriky a zažiť plavbu s delfínmi? Stretnúť sa s miestnymi školákmi zo slumu, dať si s nimi high five a prispieť na miestnu komunitu? Tak si tu správne! 🙂 Poď so mnou zažiť skvelé dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneš 🙂

TERMÍN: 15. – 29.8.2021 / 3. – 17.10.2021

DEŇ 1

Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom.

DEŇ 2

Prílet do Nairobi v ranných hodinách, transfer na hotel. Oddych a návšteva miestnej slumovej školy. A kto chce, môže sa predtým ku mne pripojiť na nákup školských potrieb vo víre veľkomesta 🙂 Po návšteve školy transfer naspäť na hotel a voľný program.

DEŇ 3

Skorý ranný odjazd do národného parku Masai Mara, okolo obeda príjazd do nádherného kempu uprostred divočiny Fig Tree Camp. Večerná návšteva parku. Už pred vjazdom do parku určite uvidíme zebry a hneď na začiatku slony a žirafy.

DEŇ 4

Celodenná návšteva národného parku Masai Mara, kedy navštívime rieku Mara a s trochou šťastia uvidíme obrovské stáda pakoní a zebier prekračujúcich túto rieku a krokodýli číhajúce na tieto zvieratá. Okrem toho zahájime “hon” na Veľkú 5 – slon, nosorožec, byvol, lev a leopard.

DEŇ 5

Ráno odjazd do národného parku a jazera Naivasha. Ubytovanie v Naivasha Kongoni Lodge a v poobedňajších hodinách návšteva národného parku, kde uvidíme hlavne plameniaky, nosorožce, zebry a hrochy.

DEŇ 6

Ráno odjazd do Amboseli National Park, národného parku známeho svojim výhľadom na Mt. Kilimajaro. Ubytovanie v AA Amboseli Lodge, v poobedňajších hodinách návšteva národného parku, ktorý je preslávený obrovskými stádami slonov.

DEŇ 7

Celodenná návšteva národného parku Amboseli, kedy s otvorenými ústami budeme pod Kilimanjarom pozorovať stáda slonov a zebier.

DEŇ 8

Presun do národného parku Tsavo East a ubytovanie v Voi Safari Lodge – hoteli s malými jazierkami, kde sa schádzajú stáda slonov, ktoré môžete vidieť z izieb a ak sa chcete priblížiť, k jednému jazierku vedie tajná chodbička a slony obdivujete z pár metrovej vzdialenosti. V poobedňajších hodinách návšteva národného parku alebo oddych pri bazéne s krásnym výhľadom do parku.

DEŇ 9

Ranná návšteva národného parku Tsavo East, kde uvidíme hlavne slony, zebry a levy a pri troche šťastia loviacu zver, ktorá je aktívna hlavne ráno. Transfer na najznámejšiu pláž Diani beach a ubytovanie v South Coast Diani Sea Lodge.

DEŇ 10 – DEŇ 12

Voľný program na pláži. Možnosť ďaľších výletov – plavba za delfínmi, návšteva miestnej dediny, šnorchlovanie.

DEŇ 13

Transfer do mesta Mombasa. Vlak z Mombasy do Nairobi, kedy po ceste posledný krát uvidíme slony. Večerný odlet do Prahy (Viedne).

DEŇ 14

Prílet do Prahy (Viedne).

 

CENA: 84 990 CZK (možnost platby v EUR, kurz podľa ČNB)

Cena zahrňuje:

 • Spiatočnú letenku Praha (Viedeň) – Nairobi v ekonomickej triede spoločne s poplatkami a letiskovými taxami
 • Vlak z Mombasy do Nairobi
 • 12x ubytovanie v hoteloch/kempoch podľa programu
 • stravovanie – raňajky (Nairobi), plná penzia (safari a Diani beach)
 • vstupy do národných parkov
 • transfer safari minivanom s otváracou strechou
 • československo-anglicky hovoriaceho sprievodcu = mňa 🙂
 • skvelú náladu a najlepšie dobrodružstvo

Cena nezahrňuje:

 • vízum do Keni 55 USD (elektronická žiadosť)
 • cestovné poistenie
 • sprepitné (safari – doporučená výška 10 USD/den)

* Min. počet osob na uskutečnenie poznávacieho zájazdu je 5.

Pre rezervácie vyplň kontaktný formulár TU.

Máš dotazy? Vyhovoval by ti iný termín?

Na čo sa môžete tešiť? Prehliadni si fotogalériu 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s