Poznávací zájazd Keňa

POĎ SO MNOU DO KENE!

POZNÁVACÍ ZÁJAZD KEŇA 2021

Chcel by si sa pozrieť do Afriky ale bojíš sa do toho ísť sám? Chcel by si vidieť Veľkú 5 a preháňať sa medzi divokými africkými slonmi? Vidieť The Great Migration, kedy státisíce zvierat migruje z Tanzánie do Keni za potravou a vodou? Vyvaliť sa s drinkom v ruke na jednej z najkrajších pláží Afriky a zažiť plavbu s delfínmi? Stretnúť sa s miestnymi školákmi zo slumu, dať si s nimi high five a prispieť na miestnu komunitu? Tak si tu správne! 🙂 Poď so mnou zažiť skvelé dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneš 🙂

TERMÍN: 15. – 29.8.2021 / 3. – 17.10.2021

DEŇ 1

Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom.

DEŇ 2

Prílet do Nairobi v ranných hodinách, transfer na hotel. Oddych a návšteva miestnej slumovej školy. A kto chce, môže sa predtým ku mne pripojiť na nákup školských potrieb vo víre veľkomesta 🙂 Po návšteve školy transfer naspäť na hotel a voľný program.

DEŇ 3

Skorý ranný odjazd do národného parku Masai Mara, okolo obeda príjazd do nádherného kempu uprostred divočiny Fig Tree Camp. Večerná návšteva parku. Už pred vjazdom do parku určite uvidíme zebry a hneď na začiatku slony a žirafy.

DEŇ 4

Celodenná návšteva národného parku Masai Mara, kedy navštívime rieku Mara a s trochou šťastia uvidíme obrovské stáda pakoní a zebier prekračujúcich túto rieku a krokodýli číhajúce na tieto zvieratá. Okrem toho zahájime “hon” na Veľkú 5 – slon, nosorožec, byvol, lev a leopard.

DEŇ 5

Ráno odjazd do národného parku a jazera Naivasha. Ubytovanie v Naivasha Kongoni Lodge a v poobedňajších hodinách návšteva národného parku, kde uvidíme hlavne plameniaky, nosorožce, zebry a hrochy.

DEŇ 6

Ráno odjazd do Amboseli National Park, národného parku známeho svojim výhľadom na Mt. Kilimajaro. Ubytovanie v AA Amboseli Lodge, v poobedňajších hodinách návšteva národného parku, ktorý je preslávený obrovskými stádami slonov.

DEŇ 7

Celodenná návšteva národného parku Amboseli, kedy s otvorenými ústami budeme pod Kilimanjarom pozorovať stáda slonov a zebier.

DEŇ 8

Presun do národného parku Tsavo East a ubytovanie v Voi Safari Lodge – hoteli s malými jazierkami, kde sa schádzajú stáda slonov, ktoré môžete vidieť z izieb a ak sa chcete priblížiť, k jednému jazierku vedie tajná chodbička a slony obdivujete z pár metrovej vzdialenosti. V poobedňajších hodinách návšteva národného parku alebo oddych pri bazéne s krásnym výhľadom do parku.

DEŇ 9

Ranná návšteva národného parku Tsavo East, kde uvidíme hlavne slony, zebry a levy a pri troche šťastia loviacu zver, ktorá je aktívna hlavne ráno. Transfer na najznámejšiu pláž Diani beach a ubytovanie v South Coast Diani Sea Lodge.

DEŇ 10 – DEŇ 12

Voľný program na pláži. Možnosť ďaľších výletov – plavba za delfínmi, návšteva miestnej dediny, šnorchlovanie.

DEŇ 13

Transfer do mesta Mombasa. Vlak z Mombasy do Nairobi, kedy po ceste posledný krát uvidíme slony. Večerný odlet do Prahy (Viedne).

DEŇ 14

Prílet do Prahy (Viedne).

 

CENA: 84 990 CZK (možnost platby v EUR, kurz podľa ČNB)

 

Cena zahrňuje:

 • Spiatočnú letenku Praha (Viedeň) – Nairobi v ekonomickej triede spoločne s poplatkami a letiskovými taxami
 • Vlak z Mombasy do Nairobi
 • 12x ubytovanie v hoteloch/kempoch podľa programu
 • stravovanie – raňajky (Nairobi), plná penzia (safari a Diani beach)
 • vstupy do národných parkov
 • transfer safari minivanom s otváracou strechou
 • československo-anglicky hovoriaceho sprievodcu = mňa 🙂
 • skvelú náladu a najlepšie dobrodružstvo

Cena nezahrňuje:

 • vízum do Keni 55 USD (elektronická žiadosť)
 • cestovné poistenie
 • sprepitné (safari – doporučená výška 10 USD/den)

* Min. počet osob na uskutečnenie poznávacieho zájazdu je 5.

Pre rezervácie vyplň kontaktný formulár TU.

Máš dotazy? Vyhovoval by ti iný termín?

 

Na čo sa môžete tešiť? Prehliadni si fotogalériu 🙂