India a tipy na hotely/hostely a reštiky

Bez komentárov

Cestovaním po Indii sme strávili 20 dní a keďže hľadanie dobrých hotelov (alebo hostelov) a hlavne reštaurácií môže byť dosť náročné a niekedy aj bolestivé, rozhodla som sa napísať pár tipov podľa miest, ktoré sme navštívili. Dosť nám hlavne čo sa týka reštaurácií pomáhal Tripadvisor a keď sme si v jednom meste nejakú reštiku obľúbili, boli sme tam stále 🙂

Hotely

Agra: The Coral Tree Homestay, neďaleko Taj Mahal, krásne izbičky, záhrada, terasa, večer ohníček, skvelí recepční a manažerka hotelu, ktorí sa o nás stále starali. Výborné miestne raňajky, ktoré nám neustále doplňovali.

IMG_0033

Jaipur: The Pearl Palace, spolu s The Coral Tree Homestay najlepší hotel, aký sme v Indii mali 🙂 Aj vďaka hotelovej reštaurácii, kde sme boli každý večer a ráno. Ďalší deň už nemali v hoteli voľno a museli sme sa presťahovať cez ulicu do hotelu Kalyan. Nedoporučujem! 😀 Hotel je plný miestnych Divnoindov a izby nič moc.

Bombaj: Basti – A Backpackers Hostel, PECKA! Polorozpadnutá budova ďaleko od centra, že sa na prvý pohľad bojíte vstúpiť. Keď sa ale už odvážite že fakt ako tam vstúpite, očarí vás krásny a milý indický recepčný. Celý tento hostel je taký rodinný, žiadne zatváranie dverí do izby, party ľudia, postele bez závesov. Na tú jednu noc po pařbe v Bombaji to bolo super 😀 Ďalší hostel, v ktorom sme boli v Bombaji po našom návrate z Ellora Caves ubytovaní, bol Backpacker Panda Colaba. Blízko do centra, neďaleko Gateway of India. Čisté izbičky a každá z nich má vlastnú kúpeľňu, strešná terasa.

Aurangabad: 7 Apple Hotel, pekný a čistučký, šmakulózne raňajky, moderné izby. Spokojnosť.

Coimbatore: Hotel iStay, neďaleko železničnej stanice odkiaľ sme skoro ráno pokračovali do ďalšieho mesta. Moderné a čisté izby, pohodlné postele. Na tých pár hodín spánku moc dobré.

Ooty: Zostel Ooty, skvelý milý personál, každý večer nejaké spoločné aktivity, spoločenská miestnosť s TV a rôznymi hrami, pekný výhľad na mesto. Izba s drevenými palandami, my sme mali kúpeľňu vonku, väčšina izieb v hlavnej budove.

Mysore: Banyan Tree Comforts, schválne odkaz nedávam, pretože nedoporučujem 😀 Špinavé a deravé vankúše a deky, čierne vlasy na prostěradle (toto je slovo, ktoré som fakt zabudla ako sa povie po slovensky…). Podľa personálu vlastne bolo všetko čisté a všetko OK. Vyžiadali sme si nové uteráky, prostěradlá atd., ktoré boli v rovnakom stave 😀 Potom sme zistili, že ono je to fakt vyprané, ale špina je už do toho úplne zažratá. Bohužiaľ s hotelom v tomto meste nepomôžem.

Baga beach, Goa: The Baga Squat, bol boj to nájsť, lebo na mapách je to trošku zle značené. Po tom, čo sme to našli, sme boli milo prekvapení. Super brutálne veľké izby s balkónikom, takže na tých 6 dní ideálne 🙂

Reštiky 

Agra: Večerali sme v našom hoteli, The Coral Tree Homestay. Výborná tradičná indická kuchyňa 🙂

Jaipur: Peacock Rooftop Restaurant na najvyššom poschodí hotelu, v ktorom sme boli ubytovaní. Najväčšia topka! A počas pobytu v Jaipure sme tam boli asi 4x – na večere a raňajky!

Bombaj: Colaba Social blízko Gateway of India na juhu mesta. Tiež sme tu strávili všetky večere a raňajky v meste. Výborná indická a arabská kuchyňa a skvelá večerná atmosféra. Po ránu to tam bolo trošku spomalené ale nedivím sa im, keďže makajú skoro nonstop 🙂

Aurangabad: Jedli sme v hoteli, kde sme boli ubytovaní – 7 Apple Hotel. Indický kámoš jedol v Lotus Resto & Bar.

Coimbatore: Znova sme využili hotelovú reštauráciu v hoteli iStay keďže sme prišli neskoro večer a skoro ráno sme odchádzali na vlak.

Ooty: Place to Bee, už sme chceli niečo iné ako indickú kuchyňu a toto bola skvelá voľba. Vynikajúce talianske jedlo všetko, čo sme ochutnali.

Mysore: The Old House, ďaľšia výborná talianska reštaurácia, v ktorej sme trávili každý deň v tomto meste. Dokonca ju navštevovali aj Taliani, ktorých sme tam stále stretávali, takže to ručí o kvalite.

Baga Beach, Goa: Britto’s, asi najznámejšia reštaurácia na Baga Beach, výborné raňajky (hlavne omelety a tousty), ktoré sme absolvovali každé ráno a ryby a morské plody na večeru. Habanero, skvelé mexické jedlá a drinky, večer živá hudba.

10% zľava na booking.com pre teba TU!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s