O mne

Som 29 ročná Slovenka, ktorá už 11 rokov žije v Prahe. Vyštudovala som Vysokú školu ekonomickú (vyštudovala znamená, že mám iba Bc. a na magisterské štúdium som už nemala silu.. :-D) ale našla som svoje uplatnenie v hotelovom businesse. Posledné roky som našla veľkú vášeň v cestovaní, ktorému venujem stále viac a viac času a stále lepšie to dokážem skĺbiť s prácou. Pretože keď človek niečo naozaj chce, tak si za tým ide a dosiahne to 🙂 Začala som cestovať sama, lebo som už nechcela stále čakať na niekoho, kto so mnou odletí. Cestovanie ma zmenilo a dnes sa na svet dívam úplne inými očami ako to bolo pred rokom alebo i pred mesiacom. S každým dňom na cestách zažívam nové dobrodružstvá, spoznávam nových ľudí. Z každej neznámej krajiny si odnesiem niečo, čo ma vnútorne obohatí.

A ako ma cestovanie zmenilo?

Zistila som, že slovo domov pre mňa znamená miesto, kde sa práve nachádzam. Nie je to Banská Bystrica, kde som sa narodila a ani Praha, kde dlhodobo žijem. Domov je pre mňa svet. Domov je dažďový les, ktorým sa prechádzam, domov je pláž, na ktorej si užívam slnko. Navykla som si na ázijský spôsob života, keďže som v Ázii strávila posledný rok skoro 5 mesiacov. To znamená, že beriem svet taký, aký je. Žijem v prítomnosti, neriešim minulosť a nerobím si ideálne predstavy o budúcnosti. Začal zo mňa byť veľký mámvpi.ista a to taký, že ma len veľmi málo situácií vie vykoľajiť alebo vystresovať. Smejem sa na turistoch ktorým vadí, že loď ktorá mala prísť o 16:00 ešte stále neprišla a je 16:05. Riadim sa pravidlom Pokiaľ nejde a život, ide o hovno. Keď poviem, že prídem 18:00, tak sem tam prídem až 18:30. A možno som trošku spomalená.

Rada trávim čas s miestnymi obyvateľmi, bavím sa s nimi aj keď nevedia po anglicky, nakupujem na miestnych trhoch, jem v miestnych kantýnach, prepravujem sa miestnymi vlakmi a autobusmi. Mám v obľube vyhľadávať čo najzložitejšie spôsoby dopravy, len aby to bolo fakt veľké dobrodružstvo. Vydám sa sama do národného parku, kde voľne žijú slony, tigre alebo krokodýly a brodím sa niekoľko km tým lesom a bahnom, lebo je to proste adrenalín. A s týmito mojími zažítkami, dobrodružstvami a poznatkami sa chcem s vami podeliť 🙂