3 dni v Singapure, krajine pravidiel a poriadku

Bez komentárov

Keďže som si kúpila letenku naspäť do Európy práve zo Singapuru, rozhodla som sa tam stráviť 3 dni. A čo všetko som za tie 3 dni videla a zažila?

Za 3 dni sa dá stihnúť prejsť podľa mňa všetko, čo je na tomto mieste zaujímavé. Singapur je známy hlavne hotelom Marina Sands Bay a záhradami s umelými “superstromami” Gardens by the Bay. Zo záhrad je krásny výhľad na ruské kolo Singapore Flyer a určite doporučujem toto miesto navštíviť cez deň aj v noci.

Symbolom mesta je Merlion, mýtické zviera s hlavou leva a telom ryby. Krásny pohľad na sochu Merliona a Marina Bay Sands je medzi zastávkami metra Esplanade a Raffles Place.

Ďaľšia a obrovská socha Merliona je na ostrove Sentosa, ktorý je vzdialený iba pár minút vláčikom od metra HarbourFront. Na tomto ostrove nájdete nespočetne veľa zábavných atrakcií, reštaurácií, obchodov a vodných parkov, morské akvárium ale aj pláže, kde si môžete oddýchnuť. Na ostrove Sentosa sa dá určite stráviť 1 celý deň.

Poprechádzala som sa tiež v centre v blízkosti Raffles Place a Cavenagh Bridge, navštívila štvrte Little India a China Town. Doporučujem sa najesť v jednej z indických reštaurácií v Little India – sú tam podľa mňa najchutnejšie jedlá v Singapure. Pretože inak je singapurská kuchyňa taká trošku bez nápadu a chuti.

Dojmy a pocity zo Singapuru

To, že patrí Singapur medzi najbezpečnejšie krajiny sveta, som vedela. Tú slávnu bezpečnosť som cítila na každom kroku. Kamery na uliciach, v metre, v hoteloch, obchodoch, reštauráciách. Pravidlá asi na celé ľudské bytie. Pokuty mimo iné za jedenie v dopravných prostriedkoch, odpľuvnutie žuvačky na zem, odhodenie odpadku mimo kôš, prechádzanie prechodu na červenú (to sa priznám, že som pár krát urobila, lebo čakať na zelenú na prechode kde široko ďaleko nie je auto, ma fakt nebaví). Pripadalo mi to, ako keby mala krajina dohľad nad každým človekom.

Keď som bola na pláži na ostrove Sentosa, tak v rozhlase hlásili, že začína príliv a tým pádom bude voda hlbšia a prúd trošku silnejší. Tak aby sme si dávali všetci pozor. V posilke musel byť každý potichu, žiadne vzdychanie sa tam netoleruje a váhy musíš pokladať s citom a nehou a vždy na svoje miesto! Akonáhle niečo z toho nedodržíš, príde za tebou jeden z asi piatich pracovníkov fitka, ktorí iba dozerajú na pravidlá a všetkých cvičiacich. Dokonca v cca. 8 rokoch idú deti na IQ a psychologické testy, ktoré rozhodnú, či pôjdu na vysokú školu a na akú alebo začnú po strednej škole makať a čo bude ich povolaním.

Na jednu stranu je fajn, že sa človeku asi len tak niečo nestane a je to tam fakt bezpečné, mesto funguje, neexistujú tam bezdomovci, na uliciach je poriadok. Na druhú stranu to bolo pre mňa trochu strašideľné. Celý ten dohľad nad všetkým. Ja mám rada voľnosť a pravý ázijský chaos a tu som sa necítila úplne vo svojej koži.

10% zľava na booking.com pre teba presne TU!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s